3 rooms apartment of 81m² in Jægersborg

Søgårdsvej 2A, 2820 Gentofte, Denmark

11,921 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 31-07-2018

Søgårdsvej 2 - 2A / Gentoftegade 64

Søgårdsvej 2 - 2A / Gentoftegade 64Funkisinspireret hjørneejendom tegnet af Bendixen & Klein i 1935 opført i 5 etager + kælder. Facaden er i røde mursten med vandrette bånd af mørke sten, taget med kvistvinduer har røde tegl. Altanerne har fået glasinddækning i 2009. Lejlighederne er mellem 73-120 kvm fordelt på 3 værelser. I stueetagen findes blandet erhverv.I ejendommen findes vaskeri til beboerne, cykelkælder, garager og depotrum.Centralt beliggende i Gentofte tæt ved søen og stationen. Omkring 100 m til offentlig transport.Der er ikke elevator i ejendommen.

Property type

apartment

Rooms

3

Size

81 m²

Price

11,921 kr

Rental period

Unlimited

Available from

31-07-2018

Price per m²

147 kr

Map

The listing is located at Søgårdsvej 2A, 2820 Gentofte, Denmark

Loading map