Listed today

1 room apartment of 27m² in Falun

Tallbacksvägen 2, 791 32 Falun, Sweden

5,578 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

Tallbacksvägen 2 LGH 1106

Tallen har ett optimalt läge för dig som gillar att sporta. Inom gångavstånd ligger idrottsanläggningen Lugnet som är en av Europas mest kompletta arenor med bland annat badhus, tennishall, friidrottsarena, ishall, längdskidsspår och mountainbikearena. Tallen ligger i området Lustigknopp som i folkmun kallas för ”Knoppen”, bara ett stenkast från centrala Falun och Campus. Här kan du bo med ditt husdjur. Huset är rökfritt och varje bostad på Tallen har ett eget kök samt dusch och wc. Alla lägenheter är omöblerade. Välkommen till Tallen! Bilderna visar en av lägenheterna i huset – planlösning och utförande kan variera. Övrigt om lägenheterna: Kall- och varmvatten debiteras separat Rökfritt Värme ingår Kopparstaden debiterar el Bredband ingår

Property type

apartment

Rooms

1

Size

27 m²

Price

5,578 kr

Price per m²

207 kr

Map

The listing is located at Tallbacksvägen 2, 791 32 Falun, Sweden

Loading map