Listed today
Våglängdsgatan 47, 507 41 Borås, Sweden
8,046 kr / month
Välkommen att söka denna 3-rums lägenhet på Hässleholmen! Här kan du flytta in utan köpoäng eftersom lägenheten är poängfri! Skriv kontrakt snabbt och smidigt med möjlighet att välja ditt inflyttningsdatum inom tre månader. Välplanerat boende i ett hus från 1972, med allt du behöver nära till hands. Gemensam tvättstuga hittar du i källaren på nummer 43. Det finns också stortvättstuga på området. Förråd och cykelrum finns i källaren. I entrén finns ett barnvagnsrum för smidig vardag. Grönt, mångkulturellt och med plats för både studenter, seniorer och barnfamiljer – det är Hässleholmen. Här bor du med naturen runt hörnet och vardagsservicen på plats – som vårdcentral, skolor, matbutik, pizzeria och apotek. Området bjuder också på stadsodling, lekplatser, grönområden och närhet till populära Kypegården med badplats och vandringsleder.
Välkommen att söka denna 3-rums lägenhet på Hässleholmen! Här kan du flytta in utan köpoäng eftersom lägenheten är poängfri! Skriv kontrakt snabbt och smidigt med möjlighet att välja ditt inflyttningsdatum inom tre månader. Välplanerat boende i ett hus från 1972, med allt du behöver nära till hands. Gemensam tvättstuga hittar du i källaren på nummer 43. Det finns också stortvättstuga på området. Förråd och cykelrum finns i källaren.
I entrén finns ett barnvagnsrum för smidig vardag. Grönt, mångkulturellt och med plats för både studenter, seniorer och barnfamiljer – det är Hässleholmen. Här bor du med naturen runt hörnet och vardagsservicen på plats – som vårdcentral, skolor, matbutik, pizzeria och apotek. Området bjuder också på stadsodling, lekplatser, grönområden och närhet till populära Kypegården med badplats och vandringsleder.
Property type
apartment
Rooms
3
Size
77 m²
Price
8,046 kr
Rental period
Unlimited
Available from
01-09-2026
Price per m²
104 kr
The listing is located at Våglängdsgatan 47, 507 41 Borås, Sweden
Loading map