2 rooms apartment of 54m² in Kristinehamn

Axvallagatan, 681 42 Kristinehamn, Sweden

5,968 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

Axvallagatan 5 C

Fem minuters gångavstånd från centrum hittar man Malmen. Här finns ett höghus samt ett flertal trevåningshus som ligger fördelade över ett större område. Stora gräsmattor, buskar och träd återfinns tillsammans med bänkar och lekplatser mellan husen. På ena sidan av området samsas kiosk, gatukök, restaurang, pizzerior, café och en mindre livsmedelsaffär medan man på andra sidan bortom villakvarteren hittar Drevsta industriområde med dess företag och butiker. Drevstaområdet bjuder även på stora gräsytor för lek och rörelse, bl a finns där en fotbollsplan.

Property type

apartment

Rooms

2

Size

54 m²

Price

5,968 kr

Price per m²

111 kr

Map

The listing is located at Axvallagatan, 681 42 Kristinehamn, Sweden

Loading map